Luottamustehtävien CV Hanna Laine

 

LUOTTAMUSTEHTÄVÄT

Kangasalan valtuusto 01.06.2017 –

Valtuuston puheenjohtaja 12.6.2017 alkaen

Kangasalan valtuusto 01.01.2001 – 31.05.2017

Valtuutettu

Kangasalan kunnanhallitus 01.01.2009 – 11.06.2017

Hallituksen varapuheenjohtaja

Kangasalan kunnanhallituksen liiketoimintajaosto 01.01.2013 – 31.12.2015

Puheenjohtaja ( jaosto lakkautettiin 31.12.2015)

Kangasalan kunnanhallituksen liiketoimintajaosto 01.01.2009 – 31.12.2012

Jaoston jäsen

Kangasalan kunnanhallitus 01.01.2005 - 31.12.2008

Hallituksen jäsen

Kangasalan kunta, Tekninen lautakunta 1.1.2001- 31.12.2004

Lautakunnan jäsen

Pirkanmaan liiton Maakuntahallituksen jäsen 2009-

Pirkanmaan maakuntauudistuksen poliittisen ohjausryhmän jäsen 7/2017 - 3/2019

Pirkanmaan Osuuskaupan hallintoneuvosto 2015 -

Pirkanmaan Osuuskaupan edustajisto 2012 - 2014

Kangasalan seudun osuuspankin edustajisto 2011 - 

 

Kuntaliitto, Kuntapuheenjohtajakoulutus VII

Sertifiointi 14.3.2018

 

HALLITUSJÄSENYYDET YHTIÖISSÄ:

Kiinteistöosakeyhtiö Taloherttua 2005 - 2017, hallituksen varapuheenjohtaja

Kangasalan Kiinteistöpalvelu OY 2012 - 2017, hallituksen jäsen

 

LISÄTIETOJA

 

Saavutukset

Kangasala mitali pitkästä työstä luottamustehtävissä Kangasalla.

Suomen Kuntaliiton hopeinen ansiomerkki 20 – vuotisesta työstä kunnallishallinnon hyväksi

 

Harrastukset 

Ulkoilu koirien kanssa, kuntosalilla käynti ja lukeminen

 

Luonne

Olen tunnollinen, luotettava, perehdyn asioihin ja tarkastelen niitä laajasti eri näkökulmista. Pystyn tarkastelemaan asioita kriittisesti ja esittämään kehittämiskohtia ja antamaan rakentavaa palautetta. Suhtaudun asioihin myönteisesti ja pyrin ratkaisukeskeiseen ja rakentavaan toimintaan niin työssä kuin luottamustehtävissä.